Strona głównaRekuperatoryFiltry do rekuperatorów
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane

Filtry do rekuperatorów

W każdym pomieszczeniu konieczna jest odpowiednia wentylacja. System wentylacji mechanicznej z urządzeniami do odzysku ciepła z wywiewanego powietrza, czyli rekuperatorami, zapewnia sprawną wymianę powietrza w każdych warunkach atmosferycznych i redukcję strat ciepła o ponad połowę.

Wszystkie systemy wentylacji zawierają filtry do rekuperatora, które oczyszczają powietrze.

Oferowany przez nas system wentylacji mechaniczno-wywiewnej z rekuperatorami potocznie jest zwany rekuperacją. Jego działanie polega na wymuszaniu procesu wymiany powietrza w pomieszczeniach. Proces nawiewania z zewnątrz i wywiewania powietrza na zewnątrz budynku przebiega równocześnie i w sposób kontrolowany, a przy tym znaczna część energii cieplnej jest odzyskiwana. Sercem systemu rekuperacji są rekuperatory. Wewnątrz każdego takiego urządzenia znajduje się wymiennik, która odpowiada za wywiewanie przez ściany specjalnych płyt powietrza przekazującego energię cieplną.

Funkcje filtrów do rekuperatorów

Do tego typu systemów potrzebne są także filtry do rekuperatorów, które mają bardzo ważne zadanie, gdyż eliminują negatywne czynniki (np. wilgoć, pleśń, dym, nieprzyjemne zapachy itd.). Ciepłe wywiewane powietrze nagrzewa płyty wymiennika, a następnie powietrze nawiewane ogrzewa się od nich. Producenci wymienników stosują różne rozwiązania, by skala odzysku była jak największa. Efektywność tego procesu zależy od tego, z jakich materiałów są wykonane wymienniki, jaka jest ich łączna powierzchnia oraz jaki jest układ wymiennika, który wpływa na czas w jakim powietrze wewnątrz przepływa obok siebie. Zastosowane filtry do rekuperatorów przepuszczają oczyszczone powietrze, a ogrzewanie domu jest tańsze. Ponadto, rekuperacja odpowiada za stały i kontrolowany proces dostarczania powietrza i eliminowanie negatywnych czynników. Filtry do rekuperatora są w każdym urządzeniu tego typu. Należy pamiętać o tym, by wymienić go tak często, jak zaleca producent, by zachować czystość powietrza. Oferujemy Państwu filtry do wszystkich sprzedawanych przez nas rekuperatorów.

Filtry do rekuperatorów
Szybki kontakt

ZAPRASZAMY:

PN - PT  w godz. 8 - 21
SOBOTY w godz. 9 - 15


TEL:
887 666 169  w godz. 7 - 22

E-MAIL:
biuro@aginstalacje.pl


Zapraszamy również do skorzystania z formularza kontaktowego:

Formularz Kontaktowy

 
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

...jest pusty

Statystyki
Produktów: 1718
Kategorii: 260
Odwiedzin: 3043491
Firma aginstalacje.pl zajmuje się profesjonalnymi usługami, z zakresu klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń. W swojej ofercie handlowej posiadamy klimatyzatory Lg, klimatyzatory Gree oraz klimatyzatory Samsung. Dla biur oraz dużych pomieszczeń handlowych oferujemy klimatyzatory Rotenso, wysokiej jakości klimatyzatory Mitsubishi Elektric oraz jedne z najbardziej popularnych klimatyzatory Fuji elektric. Nasze rekuperatory do odzysku ciepła wyprodukowane są w najnowszej technologii. Obecnie oferujemy w promocyjnej cenie rekuperatory Provent. Wentylacja i klimatyzacja wrocław oraz klimatyzacja kraków, to teren gdzie świadczymy usługi z bezpłatnym dojazdem do klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą, oraz do zakupów. 
Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.