Strona głównaKlimatyzacja
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane

Klimatyzacja

Klimatyzatory wyposażone w układy sterowania mogą utrzymywać stałą, zadaną temperaturę w pomieszczeniu oraz (w niewielkim zakresie) również wilgotność powietrza.

Początkowo klimatyzator był zwartym urządzeniem, montowanym najczęściej na elewacji budynku lub w oknach. Ze względu jednak na znaczny hałas jaki generuje sprężarka, zdecydowano się podzielić urządzenie: parownik wraz z wentylatorem tworzy jednostkę wewnętrzną, natomiast skraplacz wraz ze sprężarką - jednostkę zewnętrzną. Obie jednostki połączone są ze sobą dwoma przewodami freonowymi (gazowym i cieczowym). Rozwiązanie takie pozwala umiejscowić jednostkę zewnętrzną z dala od przebywania ludzi. Klimatyzatory podzielone na dwie części, tj jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną nazywamy klimatyzatorami typu split.

Obecnie jednostka wewnętrzna klimatyzatora - oprócz chłodnicy freonowej i wentylatora - często wyposażona jest w standardzie w filtr powietrza, a czasami w nagrzewnicę elektryczną. Obecnie klimatyzatory są najczęściej również pompą ciepła dzięki odwróceniu układu chłodniczego - parownik staje się skraplaczem. Tego typu urządzenia zazwyczaj regulują temperaturę w zakresie +16÷30 °C.

Klimatyzatora nie należy mylić z systemem klimatyzacyjnym, gdyż zgodnie z definicją urządzenie to nie zapewnia wentylacji pomieszczenia, a czasami urządzenia nie są nawet wyposażone w elementy umożliwiające swobodną regulację temperatury (chłodzenie i ogrzewanie) oraz wilgotności powietrza (osuszanie i nawilżanie).

Kiedy potrzebna jest klimatyzacja?

Klimatyzacja staje się wybawieniem, gdy na dworze jest tak ciepło, że i w budynkach trudno wytrzymać. Tymczasem odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, w którym przebywamy, jest niezbędna by móc wydajnie pracować czy funkcjonować. Pomocna jest wówczas klimatyzacja z zainstalowanym systemem chłodnictwa, której zadaniem jest uzyskanie i utrzymanie temperatury niższej od jego zewnętrznego otoczenia.

Polecamy Państwu klimatyzatory, które nie tylko chłodzą, ale i oczyszczają powietrze z pyłu, bakterii i kurzu. Oferujemy klimatyzatory ścienne, kasetonowe, podstropowe i kanałowe. W naszej ofercie znajdą Państwo także wentylatory i kurtyny powietrza.

Klimatyzacja działa sprawnie tylko wtedy, gdy dobrze o nią dbamy. W związku z tym, musimy ją regularnie konserwować, wymieniając zużyte części zamienne. U nas znajdą Państwo niezbędne sterowniki i wsporniki.

Jak wybrać odpowiednią klimatyzację?

W naszym sklepie można się zaopatrzyć w różne rodzaje klimatyzatorów. Jak dokonać wyboru? Należy kierować się powierzchnią pomieszczenia, liczbą znajdujących się nim okien i drzwi oraz urządzeń, które wytwarzają dodatkowe ciepło. Koniecznie trzeba zwrócić także uwagę na to, ile osób zazwyczaj przebywa w danym pokoju. W pomieszczeniach biurowych najczęściej montuje się klimatyzatory naścienne, systemy kanałowe lub urządzenia klimatyzacyjne typu multisplit, które pozwalają na niezależne sterowanie. Każdy użytkownik może ustawić dowolną temperaturę, obroty wentylatora i kąt nadmuchu powietrza. W pomieszczeniach, w których jest podwieszany sufit, stosuje się klimatyzatory kasetonowe. W przestrzeni pomiędzy sufitem właściwym a podwieszanym umieszcza się instalację chłodniczą. W dużych przestrzeniach biurowych montuje się klimatyzatory kanałowe. Główne urządzenie montuje się w przestrzeni międzysufitowej i od niego rozprowadzone są przewody nadmuchowe. Chłodnictwo i klimatyzacja montuje się w trosce o komfort osób przebywających w pomieszczeniach, gdy temperatura otoczenia jest bardzo wysoka. Instalacja urządzeń chłodniczych poprawi jakość życia i wydajność pracy.

U nas mogą Państwo także zamówić usługę montażu klimatyzacji.

Klimatyzacja
Szybki kontakt

ZAPRASZAMY:

PN - PT  w godz. 8 - 21
SOBOTY w godz. 9 - 15


TEL:
887 666 169  w godz. 7 - 22

E-MAIL:
biuro@aginstalacje.pl


Zapraszamy również do skorzystania z formularza kontaktowego:

Formularz Kontaktowy

 
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

...jest pusty

Statystyki
Produktów: 1718
Kategorii: 260
Odwiedzin: 3043248
Firma aginstalacje.pl zajmuje się profesjonalnymi usługami, z zakresu klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń. W swojej ofercie handlowej posiadamy klimatyzatory Lg, klimatyzatory Gree oraz klimatyzatory Samsung. Dla biur oraz dużych pomieszczeń handlowych oferujemy klimatyzatory Rotenso, wysokiej jakości klimatyzatory Mitsubishi Elektric oraz jedne z najbardziej popularnych klimatyzatory Fuji elektric. Nasze rekuperatory do odzysku ciepła wyprodukowane są w najnowszej technologii. Obecnie oferujemy w promocyjnej cenie rekuperatory Provent. Wentylacja i klimatyzacja wrocław oraz klimatyzacja kraków, to teren gdzie świadczymy usługi z bezpłatnym dojazdem do klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą, oraz do zakupów. 
Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.