Strona głównaRekuperatory
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane

Rekuperatory

Rekuperacja - odzysk ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego z wentylacji w celu wstępnego podgrzania świeżego powietrza wtłaczanego do wentylacji.


Rekuperacja

Rekuperacja jest to odzysk ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego z wentylacji w celu wstępnego podgrzania świeżego powietrza wtłaczanego do wentylacji.

Obecnie budowane domy są bardzo szczelne. Istnieje więc potrzeba stosowania w nich wymuszonej mechanicznej wentylacji. Zużyte powietrze jest usuwanie z domu a w jego miejsce wtłaczane świeże. To z kolei powoduje w duże straty ciepła w okresie grzewczym. Dzięki rekuperacji ciepło jest odzyskiwane i może być zastosowane do ogrzania świeżego powietrza.

Jak działa rekuperator?

Rekuperator składa się z dwóch wentylatorów (nawiewnego i wywiewnego) oraz wymiennika ciepła w którym nawiewane powietrze jest ogrzewane do temperatury powietrza wywiewanego.

W większości przypadków system rekuperacji montuje się na etapie budowy domu, gdyż związane jest to z koniecznością doprowadzenia do pomieszczeń przewodów do transportu powietrza świeżego i zużytego. Tego typu prace w już wykończonych domach wiążą się w poważnym remontem.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozwala na około 20-30% zmniejszenie kosztów ogrzewania w porównaniu do systemu wentylacji grawitacyjnej

Rekuperatory
Szybki kontakt

ZAPRASZAMY:

PN - PT  w godz. 8 - 21
SOBOTY w godz. 9 - 15


TEL:
887 666 169  w godz. 7 - 22

E-MAIL:
biuro@aginstalacje.pl


Zapraszamy również do skorzystania z formularza kontaktowego:

Formularz Kontaktowy

 
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

...jest pusty

Statystyki
Produktów: 1702
Kategorii: 258
Odwiedzin: 2834106
Firma aginstalacje.pl zajmuje się profesjonalnymi usługami, z zakresu klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń. W swojej ofercie handlowej posiadamy klimatyzatory Lg, klimatyzatory Gree oraz klimatyzatory Samsung. Dla biur oraz dużych pomieszczeń handlowych oferujemy klimatyzatory Rotenso, wysokiej jakości klimatyzatory Mitsubishi Elektric oraz jedne z najbardziej popularnych klimatyzatory Fuji elektric. Nasze rekuperatory do odzysku ciepła wyprodukowane są w najnowszej technologii. Obecnie oferujemy w promocyjnej cenie rekuperatory Provent. Wentylacja i klimatyzacja wrocław oraz klimatyzacja kraków, to teren gdzie świadczymy usługi z bezpłatnym dojazdem do klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą, oraz do zakupów. 
Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.