Strona głównaRekuperatoryRekuperatory PRO-VENTRekuperator MISTRAL 3000 EC
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane

Rekuperator MISTRAL 3000 EC

Netto: 26 851,50 zł
Brutto: 33 027,35 zł
Producent: PRO-VENT
Kod: Rekuperator MISTRAL 3000 EC
Wysyłka:3 dni
Produkt dostępny
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

Rekuperator MISTRAL 3000 EC

PRZEZNACZENIE I OPIS

Centrala wentylacyjna MISTRAL to ekonomiczna linia central wentylacyjnych z wymiennikiem krzyżowym, stanowiąca idealny kompromis pomiędzy wysokimi parametrami, a ceną urządzenia.

Kompaktowa obudowa została zaprojektowana tak, by przy zwartej konstrukcji zapewnić pełną funkcjonalność i łatwość obsługi.

Cechy charakterystyczne

  • Centrale z krzyżowym wymiennikiem ciepła.
  • Duże płaskie filtry powietrza (do 3000 m3/h) – niskie koszty eksploatacyjne.
  • Stosowane wentylatory AC (niższa cena), jak i EC (niższe koszty eksploatacyjne).
  • Ciche i ekonomiczne dmuchawy dwustronnie ssące firmy ebm-papst (do 800 m3/h).
  • Ciche i ekonomiczne wentylatory promieniowe RadiCal firmy ebm-papst (od 1100 m3/h).
  • Bardzo efektywna i ekonomiczna praca centrali w czasie mrozów.
  • Możliwość płynnej, niezależnej regulacji wydajności nawiewu i wywiewu (dotyczy wersji EC).
  • Niskie opory przepływu centrali.
  • Możliwość wykonania kroćców czerpni i wywiewu od góry centrali (do 3000 m3/h).

Przeznaczenie

W ofercie dostępne są centrale MISTRAL o wydajnościach od 200 do 6000 m3/h w różnych konfiguracjach króćców przyłączeniowych centrali, zgodnie z opisem w dalszej części katalogu. Centrale przeznaczone są do wentylacji pomieszczeń bytowych i należy ich używać wyłącznie w warunkach normalnej eksploatacji obiektu. Nie wolno stosować central do usuwania zanieczyszczeń technologicznych, powietrza ze znaczną ilością pyłów, kurzu oraz zawierającego agresywne lub wybuchowe związki chemicznie.

Akustyka

Dodatkowym atutem jest także cicha praca centrali. Zastosowano nowe wentylatory niskociśnieniowe, dedykowane do zastosowań w aplikacjach wentylacyjnych, firmy Ebm-papst. Zoptymalizowany aerodynamicznie kształt wirnika, pozwala obniżyć poziom hałasu o połowę w stosunku do dotychczasowych rozwiązań.

Krzyżowy wymiennik ciepła

Unikatowa konstrukcja wymienników PRO-VENT zapewnia najwyższy możliwy dla wymienników krzyżowych stopień odzysku ciepła, umożliwiając jednocześnie bardzo skuteczne odprowadzanie skroplin z wymiennika.

Wymiennik o dużej czynnej powierzchni wymiany charakteryzuje się wysokim realnym odzyskiem ciepła utrzymywanym nawet w czasie mrozów (wysoka odporność na zamarzanie), czego efektem jest małe zapotrzebowanie na energię dodatkową, niezbędną do jego rozmrażania w czasie mrozów.

Obniżenie ilości dodatkowej energii rozmrożeniowej powoduje, iż w czasie mrozów koszty eksploatacyjne tych central są niższe, rekompensując w pewnym stopniu mniejszy odzysk ciepła.

Dodatkowym atutem jest także cichsza oraz bardziej ekonomiczna praca centrali wynikająca z mniejszych oporów przepływu wymiennika.

Konstrukcja wymiennika ciepła opracowana w firmie Pro-Vent została zgłoszona w Urzędzie Patentowym RP. Wszystkie centrale MISTRAL mają indywidualnie dobrany wymiennik ciepła, przy projektowaniu którego położono szczególny nacisk na uzyskanie jak największej sprawności temperaturowej przy zachowaniu niewielkich oporów przepływu. Wysoką sprawność uzyskano dzięki wyjątkowo dużej powierzchni wymiany, natomiast niewielki ciężar oraz zwarta, sztywna konstrukcja umożliwiają bezproblemową konserwację (okresowe mycie).

Opatentowana konstrukcja wymienników PRO-VENT zapewnia skuteczne odprowadzanie skroplin z wymiennika, gwarantując sprawną i ekonomiczną pracę centrali w czasie mrozów.

Zastosowany w centrali wymiennik ciepła wykonany jest z płyt z tworzyw sztucznych ułożonych w jarzmie ze stali nierdzewnej i przystosowany do przepływu powietrza o temp. max. 45°C. Wymiennik mocowany jest w centrali w elastycznych prowadnicach, umożliwiając jego szybki demontaż z urządzenia.

Blok letni, bypass zewnętrzny wymiennika

Kiedy odzysk ciepła nie jest wymagany, możliwe jest jego wyłączenie poprzez zastąpienie wymiennika przez blok letni lub załączenie bypassu (obejście wymiennika ciepła).

Blok letni umieszcza się w miejsce wymiennika krzyżowego w centrali.

Blok ten dostarczany jest w komplecie z centralami od MISTRAL 250 Econo do MISTRAL 800. Dla większości pozostałych central możliwe jest jego wykonanie na specjalne zamówienie.

W większości central istnieje możliwość ich przystosowania do podłączenia bypassu zewnętrznego. W tym przypadku w komorze wyrzutowej centrali zostaje wykonany dodatkowy króciec, który należy połączyć z kanałową przepustnicą montowaną na kanale wywiewnym.

W tym przypadku powietrze płynące dodatkowym kanałem omija wymiennik (brak odzysku ciepła). Jednak omija również filtr zamontowany wewnątrz centrali. Z tego względu zaleca się zastosować na bypassie dodatkowy filtr kanałowy zapewniający filtrację oraz zabezpieczający wentylator centrali przez zabrudzeniem.

centrala wentylacyjna Mistral obieg powietrza przez bypass zewnętrzny

Automatyka

Pracą centrali steruje zintegrowana automatyka.

Dedykowane oprogramowanie sterownika centrali umożliwia automatyczną pracę wentylatorów, układu rozmożeniowego, by-passu wymiennika ciepła, sterowanie dodatkowymi elementami zewnętrznymi (przepustnicami, nagrzewnicami, chłodnicami itp.) Program GEO-System, przydatny, gdy centrala pracuje z gruntowym wymiennikiem ciepła PROVENT-GEO, w zależności do pory roku i panujących warunków zewnętrznych optymalnie dostosowuje wydajność wentylacji.

Rozbudowana automatyka sterująca (RC6 KOMFORT) pozwala na uruchomienie wielu dodatkowych funkcji i dostosowanie pracy centrali wentylacyjnej do warunków struktury instalacji.

Dla mniej wymagających klientów proponujemy sterowniki uproszczone (RC6 MINI), które też skutecznie sterują pracą wentylacji w przypadkach mniej rozbudowanych instalacji.

Wentylatory

We wszystkich centralach zastosowano wentylatory renomowanej firmy ebm-papst. W przypadku central o wydajności 300–800 m3/h są to dmuchawy dwustronnie ssące, w pozostałych stosowane są wentylatory promieniowe RadiCal, których konstrukcja uhonorowana została nagrodą Produkt Roku 2012. Zastosowanie w większości central wentylatorów o dużych średnicach pracujących przy stosunkowo niskich obrotach gwarantuje bardzo cichą i ekonomiczną pracę urządzenia (niskie zużycie energii) przy jednoczesnym zachowaniu dużego sprężu dyspozycyjnego central.

Filtry powietrza

W większości central, tj. od mini do 3000, zastosowano duże płaskie filtry powietrza montowane na stelażu z prętów. Rozwiązanie to gwarantuje użytkownikowi niskie koszty eksploatacyjne. Standardowo w centralach stosowane są włókniny filtracyjne klasy G4. Do niektórych urządzeń w ofercie producenta dostępne są również dokładne filtry klasy F7.

Zaleca się stosować je na nawiewie, najlepiej w przypadku central z wentylatorami EC zapewniającymi możliwość zwiększenia wydajności nawiewu. Dokładniejsze filtry powodują zwiększenie oporów centrali i spadek wydajności o ok. 15–25%, co należy uwzględnić w bilansie wydajności.

Stosowanie w centrali filtrów klas wyższych jest bezcelowe, ponieważ konstrukcja ich mocowania nie jest do tego przystosowana. Jednak w przypadku konieczności zapewnienia na obiekcie dokładniejszej klasy filtracji, niezbędne jest zastosowanie dodatkowych kanałowych kaset filtracyjnych montowanych na instalacji poza centralą. W tym przypadku istnieje możliwość podłączenia do sterownika centrali układu kontroli stopnia zabrudzenia filtrów, co umożliwi użytkownikowi wyświetlenie odpowiedniego komunikatu na manipulatorze dostarczonym z centralą.

Nagrzewnica wstępna rozmrożeniowa

W przypadku central MISTRAL nagrzewnica wstępna występuje jako zewnętrzne urządzenie kanałowe. W przypadku nagrzewnicy kanałowej zabezpieczyć należy elementy grzejne przed możliwością zabrudzenia poprzez zastosowanie dodatkowego filtra G4 montowanego przed nagrzewnicą na czerpni lub w dodatkowej obudowie filtra kanałowego.

Możliwość rozmrażania recyrkulacyjnego

Przepustnica recyrkulacyjna (opcja) – rozmrażanie powietrzem wewnętrznym (recyrkulacja) za pomocą dodatkowej trójstronnej przepustnicy kanałowej. Załączenie układu rozmrożeniowego powoduje przełączenie przepustnicy recyrkulacyjnej, tj. zamknięcie kanału czerpnego i jednoczesne otwarcie dodatkowego kanału wywiewnego (recyrkulacyjnego). Ciepłe powietrze usuwane z pomieszczeń doprowadzane jest w tym momencie z obu stron wymiennika ciepła, co powoduje bardzo szybkie i skuteczne jego rozmrożenie bez względu na temperaturę zewnętrzną. Po zakończeniu tego procesu centrala samoczynnie powraca do normalnej pracy.

Budowa

Dodatkową zaletą central jest możliwość samodzielnego dostosowania króćców wyrzutowych centrali zgodnie z opisem wariantów wykonania.

Obudowy central w całości wykonane są z klejonych płyt PVC, wnętrze wygłuszono akustycznie i ocieplono termicznie pianką polietylenową. Dzięki temu obudowa charakteryzuje się dobrymi właściwościami tłumienia drgań, dobrym tłumieniem akustycznym oraz niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Jest też odporna na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz charakteryzuje się dużą sztywnością przy niewielkim ciężarze urządzenia.

Pokrywę inspekcyjną wykonano z warstwowej, antywibracyjnej płyty aluminiowej z dodatkową izolacją pianką polietylenową. Pokrywa mocowana jest do centrali przy pomocy gwintowanych gałek.

rekuperator mistral 3000 ec przeplywrekuperator mistral 3000 ec sprawnosc


Dane Mistral 3000 EC

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

Szybki kontakt

ZAPRASZAMY:

PN - PT  w godz. 8 - 21
SOBOTY w godz. 9 - 15


TEL:
887 666 169  w godz. 7 - 22

E-MAIL:
biuro@aginstalacje.pl


Zapraszamy również do skorzystania z formularza kontaktowego:

Formularz Kontaktowy

 
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

...jest pusty

Statystyki
Produktów: 1799
Kategorii: 260
Odwiedzin: 3137959
Firma aginstalacje.pl zajmuje się profesjonalnymi usługami, z zakresu klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń. W swojej ofercie handlowej posiadamy klimatyzatory Lg, klimatyzatory Gree oraz klimatyzatory Samsung. Dla biur oraz dużych pomieszczeń handlowych oferujemy klimatyzatory Rotenso, wysokiej jakości klimatyzatory Mitsubishi Elektric oraz jedne z najbardziej popularnych klimatyzatory Fuji elektric. Nasze rekuperatory do odzysku ciepła wyprodukowane są w najnowszej technologii. Obecnie oferujemy w promocyjnej cenie rekuperatory Provent. Wentylacja i klimatyzacja wrocław oraz klimatyzacja kraków, to teren gdzie świadczymy usługi z bezpłatnym dojazdem do klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą, oraz do zakupów. 
Przejdź do panelu Kreator
Odmowa Zarządzaj cookies Akceptuję wszystko
Dbamy o Twoją prywatność

Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

Dbamy o Twoją prywatność

Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

Zarządzaj cookies

Niezbędne pliki cookie
Korzystanie przez nas z niezbędnych plików cookie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania strony internetowej. Pliki te są instalowane w szczególności na potrzeby zapamiętywania sesji logowania lub wypełniania formularzy, a także w celach związanych ustawieniem opcji prywatności.
Analityczne pliki cookie
Analityczne pliki cookie umożliwiają sprawdzenie liczby wizyt i źródeł ruchu w naszym serwisie. Pomagają nam ustalić, które strony są bardziej, a które mniej popularne, i zrozumieć, jak użytkownicy poruszają się po stronie. Dzięki temu możemy badać statystki i poprawiać wydajność naszej witryny. Informacje zbierane przez te pliki cookie są agregowane, nie mają więc na celu ustalenia Twojej tożsamości. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedziłeś naszą stronę internetową.
Funkcjonalne pliki cookie
Funkcjonalne pliki cookie zapamiętują i dostosowują stronę do Twoich wyborów, np. preferencji językowych. Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała lub ostrzegała o niezbędnych i funkcjonalnych plikach cookie, jednak spowoduje to, że niektóre części witryny mogą nie działać prawidłowo.
Reklamowe pliki cookie
Reklamowe pliki cookie pozwalają na dopasowanie wyświetlanych treści reklamowych do Twoich zainteresowań, nie tylko na naszej witrynie, ale też poza nią. Mogą być instalowane przez partnerów reklamowych za pośrednictwem naszej strony internetowej. Na podstawie informacji z tych plików cookie i aktywności w innych serwisach jest budowany Twój profil zainteresowań. Reklamowe cookies nie przechowują bezpośrednio Twoich danych osobowych, ale identyfikują Twoją przeglądarkę internetową i sprzęt. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, dalej będziemy mogli wyświetlać Ci reklamy, jednak nie będą one dopasowane do Twoich preferencji. Zobacz jak Google używa tych danych. Możesz zrezygnować ze wszystkich spersonalizowanych reklam w ustawieniach reklam, lub z wybranych firm na stronie www.aboutads.info.
Powered by eBiznes.pl